Müşteri Hizmetleri 0232 458 06 06 

Mesafeli Satış Sözleşmesi

Madde 1- Taraflar

1.1. Satici

 

Adı : REDMOTEK A.Ş. (ilgincbirsey.com)

Adresi : 406 Sokak No:7 3.Sanayi Sitesi, Bornova - İZMİR

Telefon : 0232 458 06 06

E-mail : info@ilgincbirsey.com


1.2. Alici

Adi – soyadi/TC.No
Adresi 
Telefon
E-mail 

Madde 2- Konu

Isbu sözlesmenin konusu, ALICI’nin SATICI’ya ait http://www.ilgincbirsey.com internet sitesinden elektronik ortamda siparisini yaptigi asagida nitelikleri ve satis ücreti belirtilen ürünün satisi ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayili Tüketicilerin Korunmasi Hakkindaki Kanun ve Mesafeli Sözlesmelere Dair Yönetmelik hükümleri geregince taraflarin hak ve yükümlülüklerinin saptanmasidir.

Alici, saticinin isim, unvan, açik adres, telefon ve diger erisim bilgileri , satisa konu malin temel nitelikleri, vergiler dahil olmak üzere satis fiyati , ödeme sekli, teslimat kosullari ve masraflari vs. satisa konu mal ile ilgili tüm ön bilgiler ve “cayma” hakkinin kullanilmasi ve bu hakkin nasil kullanilacagi , sikayet ve itirazlarini iletebilecekleri resmi makamlar vs. konusunda açik , anlasilir ve internet ortamina uygun sekilde satici tarafindan bilgilendirildigini , bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettigini ve sonrasinda mal siparis verdigini is bu sözlesme hükümlerince kabul ve beyan eder.

http://www.ilgincbirsey.com sitesinde yer alan ön bilgilendirme ve alici tarafindan verilen siparis üzerine düzenlenen fatura is bu sözlesmenin ayrilmaz parçalaridir.

Madde 3- Sözlesme Konusu Ürün/Ödeme/Teslimat Bilgileri

Elektronik ortamda alinan ürün/ürünlerin cinsi ve türü, miktari, marka/modeli, satis bedeli, ödeme sekli, teslim alacak kisi, teslimat adresi, fatura bilgileri, kargo ücreti asagida belirtildigi gibidir.Fatura edilecek kisi ile sözlesmeyi yapan kisi ayni olmak zorundadir.Asagida yer alan bilgiler dogru ve eksiksiz olmalidir. Bu bilgilerin dogru olmadigi veya noksan oldugu durumlardan dogacak zararlari tamamiyla karsilamayi alici kabul eder ve ayrica bu durumdan olusabilecek her türlü sorumlulugu alici kabul eder.

SATICI gerekli gördügü durumlarda, ALICI’nin vermis oldugu bilgiler gerçekle örtüsmediginde, siparisi durdurma hakkini sakli tutar. SATICI sipariste sorun tespit ettigi durumlarda ALICI’nin vermis oldugu telefon, e-posta ve posta adreslerinden ALICI’ya ulasamadigi takdirde siparisin yürürlüge koyulmasini 15 (onbes) gün süreyle dondurur. ALICI’nin bu süre zarfinda SATICI ile konuyla ilgili olarak iletisime geçmesi beklenir. Bu süre içerisinde ALICI’dan herhangi bir cevap alinamazsa SATICI, her iki tarafin da zarar görmemesi için siparisi iptal eder.

Alinan Ürün /Ürünler 
Adi , kodu : ; … adet
Toplam Satis Bedeli : …. -TL
Ödeme Sekli : Kredi Karti/Banka Havalesi (EFT)
Teslim Edilecek Kisi :
Telefon numarasi :
Teslim Edilecek Adres :
Fatura Edilecek Kisi/Kurum :
Fatura Adresi :
Vergi Dairesi :
Vergi Sicil Numarasi :
Kargo Ücreti : … -TL

Madde 4- Sözlesme Tarihi ve Mücbir Nedenler

Sözlesme tarihi, alici tarafindan siparisin verildigi tarih olan ../../…. tarihidir. 

Sözlesmenin imzalandigi tarihte mevcut olmayan veya öngörülmeyen, taraflarin kontrolleri disinda gelisen, ortaya çikmasiyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözlesme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarini kismen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunlari zamaninda yerine getirmelerini olanaksizlastiran durumlar, mücbir sebep (Dogal afet, savas, terör, ayaklanma, degisen mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletisim tesislerinde önemli ölçüde ariza vb.) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep sahsinda gerçeklesen taraf, diger tarafa durumu derhal ve yazili olarak bildirecektir. 

Mücbir sebebin devami esnasinda taraflarin edimlerini yerine getirememelerinden dolayi herhangi bir sorumluluklari dogmayacaktir. Isbu mücbir sebep durumu 30 (otuz ) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek tarafli olarak fesih hakki dogmus olacaktir.

Madde 5- Saticinin Hak ve Yükümlülükleri

5.1. Satici, 4077 sayili Tüketicilerin Korunmasi Hakkindaki Kanun ve Mesafeli Sözlesmelere Dair Yönetmelik hükümleri uyarinca sözlesmede kendisine yüklenen edimleri mücbir haller disinda eksiksiz yerine getirmeyi kabul ve taahhüt eder.

5.2. 18 (on sekiz) yasindan küçük kisiler www.ilgincbirsey.com’dan alisveris yapamaz. Satici, alicinin sözlesmede belirttigi yasinin dogru oldugunu esas alacaktir. Ancak alicinin yasini yanlis yazmasindan dolayi saticiya hiçbir sekilde sorumluluk yüklenemeyecektir.

5.2. Sistem hatalarindan meydana gelen fiyat yanlisliklarindan http://www.ilgincbirsey.com sorumlu degildir. Buna istinaden satici, internet sitesindeki sistemden, dizayndan veya yasadisi yollarla internet sitesine yapilabilecek müdahaleler sebebiyle ortaya çikabilecek tanitim, fiyat hatalarindan sorumlu degildir. Sistem hatalarina dayali olarak alici saticidan hak iddiasinda bulunamaz. 

5.3. http://www.ilgincbirsey.com den kredi karti (Visa, MasterCard , vs. ) ya da banka havalesi ile alisveris yapilabilir. Siparis tarihinden itibaren bir hafta içinde havalesi yapilmayan siparisler iptal edilir. Siparislerin isleme alinma zamani, siparisin verildigi an degil, kredi karti hesabindan gerekli tahsilatin yapildigi ya da havalenin (EFT’nin) banka hesaplarina ulastigi belirlenen andir. Ödemeli gönderi ya da posta çeki gibi müsteri hizmetleri ile görüsülmeden gerçeklestirilen ödeme yöntemleri kabul edilmez.

Madde 6- Alicinin Hak ve Yükümlülükleri

6.1. Alici, sözlesmede kendisine yüklenen edimleri mücbir sebepler disinda eksiksiz yerine getirmeyi kabul ve taahhüt eder.

6.2. Alici, siparis vermekle birlikte is sözlesme hükümlerini kabul etmis sayildigini ve sözlesmede belirtilen ödeme sekline uygun ödemeyi yapacagini kabul ve taahhüt eder.

6.3. Alici, http://www.ilgincbirsey.com internet sitesinden saticinin isim, unvan, açik adres, telefon ve diger erisim bilgileri , satisa konu malin temel nitelikleri, vergiler dahil olmak üzere satis fiyati , ödeme sekli, teslimat kosullari ve masraflari vs. satisa konu mal ile ilgili tüm ön bilgiler ve “cayma” hakkinin kullanilmasi ve bu hakkin nasil kullanilacagi , sikayet ve itirazlarini iletebilecekleri resmi makamlar vs. konusunda açik , anlasilir ve internet ortamina uygun sekilde bilgi sahibi oldugunu bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettigini kabul ve beyan eder. 

6.4. Bir önceki maddeye bagli olarak Alici, ürün siparis ve ödeme kosullarinin, ürün kullanim talimatlarinin , olasi durumlara karsi alinan tedbirlerin ve yapilan uyarilarin oldugu www.ilgincbirsey.com  siparis/ödeme/kullanim prosedürü bilgilerini okuyup bilgi sahibi oldugunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdigini beyan eder.

6.5. Alici, aldigi ürünü iade etmek istemesi durumunda ne surette olursa olsun ürüne ve ambalajina zarar vermemeyi, iade aninda fatura aslini ve irsaliyesini iade etmeyi kabul ve taahhüt eder.

Madde 7- Siparis/Ödeme Prosedürü

Siparis: 

Alisveris sepetine eklenen ürünlerin KDV dahil TL tutari (Taksitli islemlerde toplam taksit tutarlari) alici tarafindan onaylandiktan sonra, ilgili banka kartinin posu üzerinden isleme alinir. Bu nedenle siparisler, sevk edilmeden önce müsteriye siparis onay maili gönderilir. Siparis Onay maili gönderilmeden sevkiyat yapilmaz.

Süreçteki herhangi bir aksama durumu ya da kredi karti ile ilgili ortaya çikabilecek problemler aliciya sözlesmede belirttigi telefon/faks/e-mail yollarindan biri veya bir kaçi kullanilmak sureti ile bildirilir. Gerekirse alicidan bankasi ile görüsmesi istenebilir. Siparislerin isleme alinma zamani, siparisin verildigi an degil, kredi karti hesabindan gerekli tahsilatin yapildigi ya da havalenin (EFT’ nin) satici hesaplarina ulastiginin belirlendigi andir.

Istisnai olarak hakli bir nedenle sözlesme konusu malin tedarik edilemeyeceginin anlasilmasi ve/veya stok problemi ile karsilasilmasi durumunda alici hemen açik ve anlasilir bir sekilde bilgilendirilip onay vermesi durumunda aliciya esit kalitede ve fiyatta baska bir mal gönderilebilir ya da alicinin arzusu ve seçimi dogrultusunda ; yeni baska bir ürün gönderilebilir, ürünün stoklara girmesi ya da teslime engel diger engelin ortadan kalkmasi beklenebilir ve/veya siparis iptal edilebilir.

Sözlesme konusu malin teslim yükümlülügünün yerine getirilmesinin imkânsizlastigi hâllerde alici bu durumdan haberdar edilerek ödemis oldugu toplam bedel ve varsa onu borç altina sokan her türlü belge en geç on gün içinde kendisine iade edilerek sözlesme iptal edilir. Böyle bir durumda alicinin saticidan ilave herhangi bir maddi ve manevi zarar talebi olmayacaktir. 

Ödeme: 

http://www.ilgincbirsey.com ‘da, internet ortaminda kredi karti bilgilerini kullanmak istemeyen alicilara nakit havale ile siparis imkanlari sunulmustur. Havale ile ödemede alici kendisine en uygun bankayi seçip havalesini yapabilir. Eger EFT yapilmissa hesaba geçme tarihi dikkate alinacaktir. Havale ve/veya EFT yaparken “Gönderen Bilgileri”nin Fatura Bilgileri ile ayni olmasi ve siparis numarasinin yazilmasi gereklidir. 

Ürünün tesliminden sonra Alici’ya ait kredi kartinin Alici’nin kusurundan kaynaklanmayan bir sekilde yetkisiz kisilerce haksiz veya hukuka aykiri olarak kullanilmasi nedeni ile ilgili banka veya finans kurulusun ürün bedelini Satici’ya ödememesi halinde, Alici’nin kendisine teslim edilmis ürünü 10 gün içinde Satici’ya göndermesi zorunludur. Bu tür durumlarda nakliye giderleri Alici’ya aittir.

Alici kredi karti ile ödeme yapmayi tercih etmis ise ALICI, ilgili faiz oranlarini ve temerrüt faizi ile ilgili bilgileri bankasindan ayrica teyit edecegini, yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri geregince faiz ve temerrüt faizi ile ilgili hükümlerin Banka ve ALICI arasindaki “Kredi Karti Sözlesmesi” kapsaminda uygulanacagini kabul, beyan ve taahhüt eder.

Madde 8- Sevkiyat/Teslimat Prosedürü

Sevkiyat:

Siparis onayi mailinin gönderilmesiyle birlikte, ürün/ürünler saticinin anlasmali oldugu kargo Sirketine verilir.

Teslimat: 

Ürün/ürünler saticinin anlasmali oldugu kargo ile alicinin adresine teslim edilecektir. Teslimat süresi, Siparis onayi mailinin gönderilmesinden ve sözlesmenin kurulmasindan itibaren 30 gündür. Aliciya önceden yazili olarak veya bir sürekli veri tasiyicisiyla bildirilmek kosuluyla bu süre en fazla on gün uzatilabilir. 

Ürünler, Kargo sirketlerinin adres teslimati yapmadigi bölgelere telefon ihbarli olarak gönderilir.

Kargo Sirketinin haftada bir gün teslimat yaptigi bölgelerde, sevk bilgilerindeki yanlislik ve eksiklik oldugu hallerde, bazi sosyal olaylar ve dogal afetler gibi durumlarda belirtilen gün süresinde sarkma olabilir. Bu sarkmalardan dolayi alici saticiya herhangi bir sorumluluk yükleyemez. Ürün, Alici’dan baska bir kisi/kurulusa teslim edilecek ise, teslim edilecek kisi/kurulusun teslimati kabul etmemesinden, sevk bilgilerindeki yanlislik ve/veya Alicinin yerinde olmamasindan dogabilecek ekstra kargo bedellerinden satici sorumlu degildir. Belirtilen günler içeriginde ürün/ürünler müsteriye ulasmadiysa teslimat problemleri müsteri hizmetlerine info@ilgincbirsey.com e-mail adresi kullanilmak sureti ile derhal bildirilmelidir.

Zarar görmüs paket durumunda; Zarar görmüs paketler teslim alinmayarak Kargo Sirketi yetkilisine tutanak tutturulmalidir. Eger Kargo Sirketi yetkilisi paketin hasarli olmadigi görüsünde ise, paketin orada açilarak ürünlerin hasarsiz teslim edildigini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakki alicida vardir. Paket Alici tarafindan teslim alindiktan sonra Kargo Sirketinin görevini tam olarak yaptigi kabul edilmis olur. Paket kabul edilmemis ve tutanak tutulmus ise, durum, tutanagin Alici’da kalan kopyasiyla birlikte en kisa zamanda satici Müsteri Hizmetlerine bildirilmelidir. 

Madde 9- Ürün Iade ve Cayma Hakkina Iliskin Prosedürü

Ürün Iade:

Alici mali teslim aldiktan sonra yedi gün içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai sart ödemeksizin sözlesmeden cayma hakkina sahiptir. 385 sayili vergi usul kanunu genel tebligi uyarinca iade islemlerinin yapilabilmesi için alicinin  mal ile birlikte teslim edilen saticiya ait 2 adet faturanin alt kismindaki iade bölümlerini eksiksiz ve dogru sekilde doldurduktan sonra imzalayarak bir nüshasini ürün ile birlikte saticiya göndermesi diger nüshasini da uhdesinde tutmasi gerekmektedir.Cayma hakki süresi aliciya malin teslim edildigi günden itibaren baslar. Iade edilen ürün veya ürünlerin geri gönderim bedeli alici tarafindan karsilanmalidir.

Alicinin istekleri ve/veya açikça onun kisisel ihtiyaçlari dogrultusunda hazirlanan mallar için cayma hakki söz konusu degildir.

Alicinin cayma hakkini kullanmasi halinde satici, cayma bildirimini içeren faturanin ürünle birlikte kendisine ulasmasindan itibaren en geç on gün içerisinde almis oldugu toplam bedeli ve varsa tüketiciyi borç altina sokan her türlü belgeyi tüketiciye hiçbir masraf yüklemeden iade edecektir.

Teslim alinmis olan malin degerinin azalmasi veya iadeyi imkânsiz kilan bir nedenin varligi cayma hakkinin kullanilmasina engel degildir. Ancak deger azalmasi veya iadenin imkânsizlasmasi tüketicinin kusurundan kaynaklaniyorsa saticiya malin degerini veya degerindeki azalmayi tazmin etmesi gerekir. 

Sehven alinan her ürün için de genel iade süresi 7 gündür. Bu süre içerisinde, Ambalaji açilmis, kullanilmis, tahrip edilmis vesaire sekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez. Iade, orijinal ambalaj ile yapilmalidir.

Sehven alinan üründe ve ambalajinda herhangi bir açilma, bozulma, kirilma, tahrip, yirtilma, kullanilma ve sair durumlar tespit edildigi hallerde ve ürünün aliciya teslim edildigi andaki hali ile iade edilememesi durumunda ürün iade alinmaz ve bedeli iade edilmez. 

Ürün iadesi için, durum öncelikli olarak müsteri hizmetlerine iletilmelidir. Ürünün iade olarak gönderilme bilgisi, satici tarafindan müsteriye iletilir. Bu görüsmeden sonra ürün iade ile ilgili bilgileri içeren fatura ile birlikte alici adresine teslimati yapan Kargo sirketi kanaliyla saticiya ulastirmalidir. Saticiya ulasan iade ürün is bu sözlesmede belirtilen kosullari sagladigi takdirde iade olarak kabul edilir, geri ödemesi de alici kredi kartina/hesabina yapilir. Ürün iade edilmeden bedel iadesi yapilmaz. Kredi Kartina yapilan iadelerin kredi karti hesaplarina yansima süresi ilgili bankanin tasarrufundadir. 

Alisveris kredi karti ile ve taksitli olarak yapilmissa, kredi kartina iade prosedürü su sekilde uygulanacaktir: Alici ürünü kaç taksit ile satin alma talebini iletmis ise, Banka aliciya geri ödemesini taksitle yapmaktadir. Satici,bankaya ürün bedelinin tamamini tek seferde ödedikten sonra, Banka poslarindan yapilan taksitli harcamalarin alicinin kredi kartina iadesi durumundakonuya müdahil taraflarin magdur duruma düsmemesi için talep edilen iade tutarlari,yine taksitli olarak hamil taraf hesaplarina Banka tarafindan aktarilir.Alicinin satis iptaline kadar ödemis oldugu taksit tutarlari, eger iade tarihi ile kartin hesap kesim tarihleri çakismazsa her ay karta 1(bir) iade yansiyacak ve alici iade öncesinde ödemis oldugu taksitleri satisin taksitleri bittikten sonra, iade öncesinde ödemis oldugu taksit sayisi kadar ay daha alacak ve mevcut borçlarindan düsmüs olacaktir.

Kart ile alinmis mal ve hizmetin iadesi durumunda satici, Banka ile yapmis oldugu sözlesme geregi aliciya nakit para ile ödeme yapamaz. Üye isyeri yani satici, bir iade islemi söz konusu oldugunda ilgili yazilim araciligi ile iadesini yapacak olup, üye isyeri yani satici ilgili tutari Bankaya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü oldugundan yukarida detaylari belirtilen prosedür geregince aliciya nakit olarak ödeme yapilamamaktadir. Kredi kartina iade, alicinin Bankaya bedeli tek seferde ödemesinden sonra, Banka tarafindan yukaridaki prosedür geregince yapilacaktir.

Madde 10-Garanti

Kullanma talimatina uygun sekilde kullanilan ve temizligi yapilan ürünler her türlü üretim hatasina karsi asagida belirtilen sartlar dahilinde 2 yil garantilidir:  Saticinin garanti sorumlulugu yalnizca 4077 sayili kanun kapsamina giren tüketiciler için geçerlidir. Ticari nitelikteki isler için Türk Ticaret Kanununu hükümleri geçerli olacaktir.
Madde 11- Gizlilik

Alici tarafindan is bu sözlesmede belirtilen bilgiler ile ödeme yapmak amaci ile saticiya bildirdigi bilgiler satici tarafindan 3. sahislarla paylasilmayacaktir.
Satici bu bilgileri sadece idari/ yasal zorunlulugun mevcudiyeti çerçevesinde açiklayabilecektir. Arastirma ehliyeti belgelenmis her türlü adli sorusturma dahilinde satici kendisinden istenen bilgiyi elinde bulunduruyorsa ilgili makama saglayabilir.

Kredi Karti bilgileri kesinlikle saklanmaz,Kredi Karti bilgileri sadece tahsilat islemi sirasinda ilgili bankalara güvenli bir sekilde iletilerek provizyon alinmasi için kullanilir ve provizyon sonrasi sistemden silinir.
Aliciya ait e-posta adresi, posta adresi ve telefon gibi bilgiler yalnizca satici tarafindan standart ürün teslim ve bilgilendirme prosedürleri için kullanilir. Bazi dönemlerde kampanya bilgileri, yeni ürünler hakkinda bilgiler, promosyon bilgileri aliciya onayi sonrasinda gönderilebilir. 

Madde 12- Uyusmazlik Durumunda Yetkili Mahkeme ve Icra Daireleri

Isbu sözlesmenin uygulanmasindan kaynaklanan uyusmazlik halinde, Sanayi ve Ticaret Bakanliginca her yil Aralik ayinda ilan edilen degere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile Satici’nin yerlesim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Siparisin gerçeklesmesi durumunda Alici isbu sözlesmenin tüm kosullarini kabul etmis sayilir. 

işbu sözleşme www.ilgincbirsey.com web sitesi üzerinde 03.05.2017 Tarih ve 12:00 saat itibari ile yayınlanmıştır.